Schedule for Team Ireland: Tuesday 23 June
3×3 Basketball
19:30
Women’s Pool C
Ireland vs Slovenia
Badminton
MAGEE Chloe
09:40
Women’s Singles Group Play Stage Group F
Chloe Magee vs Kristine Sefere (LAT)
MAGEE Chloe and MAGEE Sam
13:40
Mixed Doubles Group Play Stage A
Chloe Magee/Sam Magee vs Povilas Bartusis/Vytaute Fomkinaite (LTU)
MAGEE Sam/MAGEE Joshua
17:20
Men’s Doubles Group Play Stage Group A
Josh Magee/Sam Magee vs Angelo Silva/Ricardo Silva (POR)
EVANS Scott
20:40
Men’s Singles Group Play Stage Group A
Scott Evans vs Tan Yuhan (BEL)
DARRAGH Rachael/BOYLE Sara
21:20
Women’s Doubles Group Play Stage Group B
Sara Boyle/Rachel Darragh vs Lorraine Baumann/Audrey Fontaine (FRA)
Boxing
McCOMB Sean
14:15
Men’s Light (60kg) Quarterfinals Bout 192
Sean McComb (blue) vs Yasin Yilmas (TUR) (red)
WALSH Dean
14:45
Men’s Light Welter (64kg) Quarterfinals Bout 194
Dean Walsh (red) vs Kastriot Sopa (GER) (blue)
NOLAN Adam
21:00
Men’s Welter (69kg) Quarterfinals Bout 207
Adam Nolan (red) vs Josh Kelly (GBR) (blue)
Swimming
BROWN James
09:38
Men’s 50m Butterfly Heats
17:37
Men’s 50m Butterfly Semifinals
Provisional Entry
19:04
Men’s 50m Butterfly Final
Provisional Entry
DOYLE Benjamin
09:38
Men’s 50m Butterfly Heats
17:37
Men’s 50m Butterfly Semifinals
Provisional Entry
19:04
Men’s 50m Butterfly Final
Provisional Entry
MOORE Andrew
11:20
Men’s 200m Breaststroke Heats
17:52
Men’s 200m Breaststroke Semifinals
Provisional Entry
CORBY Alan
10:46
Men’s 100m Backstroke Heats
18:37
Men’s 100m Backstroke Semifinals
Provisional Entry
McEVOY Rory
10:46
Men’s 100m Backstroke Heats
18:37
Men’s 100m Backstroke Semifinals
Provisional Entry
BETHEL Rachel
09:51
Women’s 100m Freestyle Heats
18:29
Women’s 100m Freestyle Semifinals
Provisional Entry
McSHARRY Mona
09:51
Women’s 100m Freestyle Heats
18:29
Women’s 100m Freestyle Semifinals
Provisional Entry
09:30
Women’s 50m Breaststroke Heats
17:30
Women’s 50m Breaststroke Semifinals
Provisional Entry
19:08
Women’s 50m Breaststroke Final
Provisional Entry
HAYES Iseult
09:51
Women’s 100m Freestyle Heats
18:29
Women’s 100m Freestyle Semifinals
Provisional Entry
BAGULEY Katie
12:09
Women’s 800m Freestyle Heats
10:54
Women’s 400m Individual Medley Heats
Provisional Entry
17:43
Women’s 400m Individual Medley Final
Provisional Entry
REID Emma
10:34
Women’s 200m Butterfly Heats
18:03
Women’s 200m Butterfly Semifinals
Provisional Entry
KILGALLEN Niamh
09:30
Women’s 50m Breaststroke Heats
17:30
Women’s 50m Breaststroke Semifinals
Provisional Entry
19:08
Women’s 50m Breaststroke Final
Provisional Entry
HILL Danielle
11:35
Women’s 200m Backstroke Heats
18:53
Women’s 200m Backstroke Semifinals
Provisional Entry